5. bidovce -> slančík

13,5km

289m

231m

upozornenie!! Vo svinici sa prebieha cez priechod pre chodcov, zvýšte prosím opatrnosť!

štart

Bidovce – námestie

cieľ

Obecný úrad – Slančík

Dĺžka: 13,5km

Stúpanie: 289m

Klesanie: 231m

Povrch: 95% asfalt, 5% nespevnená cesta (trail)

Štart začína na námestí v obci Bidovce, odkiaľ bežíme smer Svinica po hlavnej ceste, cca 300m. Potom odbočujeme doľava na vedľajšiu cestu, z ktorej na 1,3 km zbiehame na cestu ku chatovej oblasti. Prebiehame cez chatovú oblasť a na 2 km bočíme prudko doprava, kde nás čaká krátky zbeh po trávnatej cestičke. Dostávame sa do obce Svinica a bežíme vedľajšími uličkami, na 2,5 km odbočíme doprava a prebehneme cez malý mostík, až sa dostávame k hlavnej ceste, kde odbočíme doprava na chodník. Tam po 100 metroch prejdeme na druhú stranu cez priechod pre chodcov a bočíme vľavo.

Bežíme po chodníku 100 metrov a potom odbočujeme doprava do uličky na cestu, ktorá nás zavedie do lesa. Čaká nás lesný úsek, ale behať budeme stále po asfaltovej ceste. Stále pokračujeme rovno, neskôr na 7 km bočíme doprava. Užijeme si krásne výhľady, aj na hrad Slanec. Po ceste sa dostaneme až k civilizácii na križovatku na 12,5 km, kde odbočíme doľava na obec Slančík. Odovzdávka sa nachádza pri obecnom úrade v Slančíku.

Parkovanie na parkovisku pri obchode COOP Jednota, cca 100 m od odovzdávky.

 

GPS: 48°44’14.9″N 21°26’18.7″E

 

Presun na najbližšiu odovzdávku /Slančík/ cez obca Ďurkov a Ruskov. Autom sa ide mimo trate bežca. Treba dávať pozor na veľký „hop skok“ za Ruskovom.  

 

Odhadovaný čas presunu 20 min.

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)